Студентска научна сесия на тема "Астрономията като форма на живот"

Катедра "Приложна и институционална социология" организира Студентска научна сесияна тема "Астрономията като форма на живот". На сесията ще бъдат представени резултатите от теренното изследване на студенти от специалност Социология на правото, икономиката и иновациите, проведено в НАО-Рожен, в периода 22-27 юни 2015 година, подкрепено от Европейската асоциация за изследване на науката и технологиите. Те ще обяснят спецификата на научната дейност на астрономите и актуалните им изследователски търсения, както и трудностите, с които се сблъскват. Ще бъде подчертано и значението на  Роженската обсерватория като символ и стратегически обект на българската наука и култура.

По традиция най-добрите разработки ще бъдат оценени от научно жури, съставено от астрономи и социолози, а призьорите ще бъдат наградени. Специални гости на събитието ще бъдат астрономи от НАО Рожен, както и директорът на обсерваторията д-р Никола Петров. Научната сесия е част от честванията по случай 20 години социология в ПУ.

Сесията ще се проведе на 18 ноември, от 16:00 часа в зала „Компас“, Ректорат.

Плакат

Последна промяна: 2015-11-17 15:02:21