Кметът се среща със студенти от "Софтуерно инженерство" в ПУ!

На 1.03.2017 г., сряда, в 16.30 часа в зала „Компас" на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски" кметът инж. Иван Тотев, ректорът проф. Запрян Козлуджов, представители на ръководството и преподаватели в ПУ ще се срещнат със студентите от първия випуск на специалността „Софтуерно инженерство". В нея се обучават 19 украински и 11 български студенти.

Специалността е създадена с финансовата подкрепа на Община Пловдив и отговаря на тенденциите на развитие и нуждите на софтуерния бизнес, подпомага по-бързата адаптация и реализация на завършващите специалисти на пазара на труда.

Практиката по специалността и стажът се провеждат в сътрудничество с авторитетните работодателски организации Българска асоциация на софтуерните компании, „Клъстер информационни и комуникационни технологии Пловдив" и водещи фирми в Пловдив и страната.

Последна промяна: 2017-03-01 12:52:25