Честване по повод 173-тата годишнина от рождението на Христо Ботев

По повод 173-тата годишнина от рождението на Христо Ботев ще се проведе честване на 6 януари 2021г., сряда, от 13.15 часа пред паметника на поета-революционер в Цар Симеоновата градина в Пловдив.

В ритуала, организиран от Община Пловдив, ще участват почетни формирования от Пловдивския гарнизон - Военен духов оркестър, представителен взвод, венценосци и членове на комитет „Родолюбие“.

Слово за делото и живота на великия българин ще произнесе доц. д-р Тодор Радев от катедра "История и археология" към Философско-историческия факултет на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски".

В церемонията ще участват Народни представители, Кметът на Община Пловдив, Областният управител на област Пловдив, Председателят на Общински съвет – Пловдив, общински съветници, зам.-кметове, районни кметове, Общественият посредник на Община Пловдив, Командването на Пловдивския гарнизон, представители на армията, на Българската православна църква, политически и обществени организации, медии.

Всички са добре дошли на тържестгвеното честване!

Последна промяна: 2021-01-05 12:02:22