Юбилейна научна конференция „Паисий Хилендарски: между мисията и историята“

На 17-18 юни (петък и събота) 2022 г. от 11.00 ч. в ПУ „Паисий Хилендарски“ – Ректорат, заседателна зала „Компас“ (ул. „Цар Асен“ №24, Пловдив), катедра „Теология“ към Философско-исторически факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще проведе Юбилейна научна конференция с международно участие по повод 300 години от рождението на св. Паисий Хилендарски под наслов: „Паисий Хилендарски: между мисията и историята“.

На конференцията ще вземат участие 23 преподаватели и докторанти от Пловдивския, Софийския, Великотърновския, Шуменския и Благоевградския университет, БАН, АМТИИ, НМА от „Липецкий государственный технический университет“ в Русия, както и учители от различни училища и гимназии в България, които  ще представят своите проучвания в следните области свързани с живота и делото на св. Паисий Хилендарски: История и жизнени следи, „В светлината на нетленното наследство, „Неизвестното за известния духовник: съвременни етюди, „Дискусионен форум. позиции и гледни точки.

ПРОГРАМА НА КОНФЕРЕНЦИЯТА

konferenz_p.hilendarski2022@abv.bg