Големина на шрифта:
Схема:

ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ"

Събития   /

Фотоизложба "Младежката контракултура в България на 70-те и 80-те години"

Фотоизложба

"Младежката контракултура в България на 70-те и 80-те години"

Философско-историческият факултет представя фотоизложбата на Михаил Груев, Боян Гюзелев, Нели Недева-Воева, Роберт Леви "Младежката контракултура в България на 70-те и 80-те години". Изложбата е част от изследователски проект, посветен на младежките субкултури в България, финансиран от Университетския комплекс по хуманитаристика "Алма Матер". Тя представя свежа и пъстра смес от фотоси, артефакти и текстове на стихове и песни, представящи духа и времето на младежката контракултура в България през 70-те и 80-те години на ХХ век. В нея са застъпени основните младежки субкултури – хипари и битници, пънкари и уейвове, хевиметъли и рокери, обособили се под въздействието на различните музикални течения. Една от целите ѝ е да разгледа феномена на младежката контракултура като социално явление, като продукт на появилия се в този период разлом между младите хора в България и режима и неговата идеология.

Фотоизложбата  се открива на 12.04.2013 година от 17:00 часа във фоайето на 4-я етаж на ул. "Костаки Пеев" №21.

Заповядайте!

Последна промяна: 2013-04-11 11:06:44

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0