Лекция на тема „Криминалната психология – история, специфика, реализация“

На 13-ти декември от 11 ч. в 1 аула (Нова сграда), криминалният психофизиолог Тодор Тодоров ще изнесе лекция на тема „Криминалната психология – история, специфика, реализация“.

Криминалната психология набира все по-сериозна популярност в България. Тя повдига много и разнообразни въпроси, свързани с криминални случаи, криминални прояви, убийства, педофилия, отвличания, грабежи, побой. Тази среща ще отговори на въпроси като: Каква е разликата между криминална психология и криминалистика? Съществува ли професия профайлър? Какво е психологически портрет и психологически профил?
Клонът на криминалната психология изучава мислите, намеренията, действията, реакциите и вярванията на престъпниците. Предмет на изследването е престъпното поведение като цяло, за да разбере какво кара човек да го извърши и последиците от тези действия. Криминалната психология премина от относително непознат клон на психологията до изследването на психичното здраве и предпочитана от студентите професионална област.

Излъчване на живо на: https://meet.google.com/ivr-vzcy-zrv

Последна промяна: 2022-12-07 11:09:47