100 години богословска наука в България

От 9 до 14-ти май 2023 г. в Пловдив ще се чества 100-годишнината на богословската наука в България.

На 9 май от 11 часа, в началото на алеята в Градската градина, ще бъде открита изложба посветена на историята на Катедра Теология и развитието на Богословската наука към Философско-историческия факултет на Пловдивски университет „Паисий Хилендарски”. Ще бъдат представени фотографии и информация за приема на студенти в специалността.

На 11 май от 18:30 ч. в Голямата базилика ще се състои концерт в изпълнение на Академичен камен хор „Gaudeamus” (гр. Пловдив, бул. „Княгиня Мария Луиза” №2) – вход с покани.

На 13 май от 10 ч. в Музея на авиацията ще се проведе празник за децата – вход свободен (4112 Крумово, Международно летище Пловдив).

Последна промяна: 2023-05-10 10:23:24