XXV-та юбилейна национална конференция за студенти и докторанти „Заветът на словото“, посветена на 50-годишнината на филологиите в Пловдивския университет

На 18 май 2023 г. от 10:00 ч. в 8. ауд. на Ректората на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще бъде открита XXV-та юбилейна национална конференция за студенти и докторанти (с международно участие) „Заветът на словото“, посветена на 50-годишнината на филологиите в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Форумът се организира от Филологическия факултет в ПУ и Лингвистичния клуб „Проф. Борис Симеонов“. Участие в него са заявили над 60 студенти и докторанти от различни български и чуждестранни висши училища (СУ „Св. Климент Охридски“, ПУ „Паисий Хилендарски“, ШУ „Еп. Константин Преславски“, ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“, Тракийски университет в Стара Загора, Белградски университет, Университета в Крагуевац, Сърбия, и Санктпетербургски държавен университет).

Конференцията ще се проведе в рамките на два дена (18 – 19.05.2023 г.) в присъствен формат (и дистанционен – за някои от чуждестранните участници). Обособени са две работни секции – по литературознание и по езикознание. След приключване на заседанията през първия ден е предвиден празничен концерт в Учебния театър на ПУ. Награждаването на отличените участници ще се състои на следващия ден от 16:00 ч. в 6. ауд. на тържествена церемония, където ще бъде представен бр. 5 от Годишника „Verba iuvenium“, включващ текстовете на докторантите и на отличените студенти от XXIV-то издание на конференцията през 2022 г.

Последна промяна: 2023-05-15 15:50:33