Предстоящи уебинари Elsevier

Дата и час

Дата: 10.10.2023

Час: 13:30

Проучете нашите научни бази данни: ScienceDirect – ключови характеристики и работа с платформата
ScienceDirect съчетава авторитетни научни, технически и здравни публикации с пълен текст с интелигентна, интуитивна функционалност, така че потребителите да могат да бъдат информирани в своите области и да работят по-ефективно и ефикасно.

Дата: 25.10.2023

Час: 13:30

Първи стъпки за работа със Scopus
Scopus съчетава по уникален начин изчерпателна, експертно подбрана база данни с резюмета и цитати с обогатени данни и свързана научна литература в широко разнообразие от дисциплини. Запознайте се с основите на базата данни на Scopus, как да създадете потребителски акаунт и да персонализирате работата си с него

Дата: 14.11.2023

Час: 13:30

ScienceDirect: Вашият източник за най-новите изследователски новини
С висококачествени списания, книги и справочно съдържание, платформата ScienceDirect уникално поддържа непрекъснат работен процес, така че изследователите да се движат безпроблемно между книги и списания и между теми и дисциплини.

Дата: 29.11.2023

Защо да изберем Scopus?
Scopus предоставя мощни инструменти за откриване и анализ в ръцете на изследователи, библиотекари, ръководители на научни изследвания и финансиращи организации, за да популяризират идеи, хора и институции. Присъединете се към този уебинар, за да изследвате силата на тази мултидисциплинарна база данни.

Дата: 12.12.2023

Час: 13:30

Метрики на Scopus. Показатели за оценка на влиянието на списание, статия и автор
Присъединете се към този уебинар, за да се зaпознаете се със следващото поколение метрики за списания, статии и автори, използвани в наукометричната база данни Scopus.

Дата: 19.12.2023

Час: 14:30

Профил в международната научна база данни Scopus
С помощта на авторовите профили на Scopus изследователите имат възможността да разкажат точна и пълна история за своите научни изследвания. Научете как се създават и подготвят профилите на авторите в Scopus и как може да направите заявка за корекции, ако е необходимо.

Последна промяна: 2023-12-13 11:13:36