Резултатите от студентския литературен конкурс, организиран от вестник „Пловдивски университет“

Приключи ежегодният литературен конкурс за поезия и проза, организиран от вестник „Пловдивски университет. Тазгодишното издание се отличава с големия брой участници – близо 70 души, като някои от тях са представили свои творби и в двата раздела. Хубавото е, че това количествено натрупване е довело и до качество.

Журито в състав: Тильо Тилев – председател, и членове – доц. д-р Гергина Кръстева, преподавател в катедра „История на литературата и сравнително литературознание“, и поетесата Миглена Георгиева, лауреат от предишни издания на конкурса, определи следните награди:

Поезия

Първа награда

Светлана Димитрова Димитрова, магистърска програма „Културноисторическа славистика“;

Втора награда

Кремена Драгомирова Герджикова – магистърска програма „Английски език и методика за предучилищен и начален училищен етап“;

Ива Петрова Йорданова – Публична администрация, І курс;

Трета награда

Илия Иванов Точев – докторант към катедра „История на литературата и сравнително литературознание“

Камелия Радославова Гарева – Приложна лингвистика (английски език с втори чужд език), ІІІ курс;

Поощрителна награда

Михаела Николаева Начева – Български език и английски език, І курс;

Мария Ганчева Стойчева – Предучилищна и начална училищна педагогика, І курс;

Елица Дудулаки – магистърска програма „Психология на управлението“.

Проза

Първа награда

Габриела Димитрова Дамянова – Българска филология, ІІ курс;

Втора награда

Мартин Красимиров Кръстев – Психология, ІІ курс;

Трета награда

Илияна Атанасова Колева – магистърска програма „Методика на обучението по български език и литература“.

Поощрителна награда

Ния Кюркчийска – Право, ІІ курс;

Радослав Христов Христов – История и чужд език, ІІ курс.

Извън кръга на наградените останаха автори, които са направили добро впечатление на журито с отделни свои текстове. В раздел поезия трябва да споменем Ана-Мария Проданова, Антония Михова, Ваня Вълева, Габриела Асенова,  Габриела Ничева, Жени Щерева, Ирина Недкова, Радослав Христов. В прозата това са Велина Бояджиева, Елена Сабахлъкова, Ралица Пламенова, Мария Митрова,  Мая Хаджиева. Разбира се, попадения има и при други автори, което ни кара да очакваме от тях по-добро представяне догодина.

На наградените – честито! На останалите – успех в следващите издания на конкурса.

Поради епидемиологичната обстановка няма да има официално награждаване, както е било в предишните години. За да получат наградите си, отличените автори трябва да дойдат след 1 юни 2021 година в редакцията на вестника, която се намира в Ректората на Пловдивския университет.

Творби на наградените автори и на част от останалите участници ще бъдат публикувани в следващите броеве на вестника.

Последна промяна: 2021-05-25 14:29:28