Отборът по волейбол – жени на ПУ „Паисий Хилендарски“ спечели Купата в Националната спортна универсиада

Днес капитанът на Отбора по волейбол - жени на ПУ "Паисий Хилендарски" връчи на ректора проф. д-р Румен Младенов Купата на победители в Националната спортна универсиада.

Отборът на Пловдивския университет се представи безгрешно с 5 безапелационни победи с резултат 3:0 гейма в изиграни 5 мача. С това убедително представяне волейболистките на ПУ оставиха след себе си в класирането дори отбора на Националната спортна академия.

Ректорът проф. Младенов поздрави момичетата, които представиха Пловдивския университет по блестящ начин, като им пожела още много бъдещи спортни победи.

От висшето училище подчертаха, че шампионската титла се дължи на отличната  спортна подготовка и безспорни качества на отбора в състав: Бояна Ангелова - капитан, Добрина Христоскова, Савина Патева, Ралица Дойчева, Станислава Костадинова, Теодора Любомирова, Траяна Стоянова, Елизабет Георгиева, Лора Савчева, Никол Дулева и Кристина Караджова.

Последна промяна: 2022-05-19 15:06:51