Шрифт: Arial Times New Roman
Разстояние между буквите: standard medium large
Новини /
На 18.10.2022 г. в гр. Велор, Индия се подписа споразумение за сътрудничество между Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ и Технологичния университет във Велор, Индия. Университетът e основан през 1984 от д-р Г. Висванатан, обучава около 40 000 студенти, от които 27 000 ползват базата на общежитията. Целият кампус е разположен на около над 300 декара площ и е с отлична учебна, изследователска и спортна инфраструктура.
Екипът на ПУ „Паисий Хилендарски“, воден от проф. д.п.н. Дора Левтерова и в състав – доц. д-р Димитър Токмаков, доц. д-р Слави Любомиров и доц. д-р Хилда Терлемезян се запозна с директора на отдел международно сътрудничество – д-р Ваджаякумар и декана на факултета по информационни технологии и инженерство - проф. д-р Сумати.
Ректорът и собственик на университета - д-р Г. Висванатан, запозна екипа на ПУ „Паисий Хилендарски“ с историята и структурата на университета, както и с визията за бъдещото му развитие.
Сключеното споразумение ще благоприятства академично сътрудничество между двете институции и ще допринесе за развитието на научните изследвания и образованието в тях. Договорът позволява обмен на преподаватели и студенти за обучение и научни изследвания; изпълнение на съвместни изследователски проекти; разработване на програми за двойни дипломи и обмен на информация и научни публикации.
Идеята за това сътрудничество бе породена от участието на Пловдивския университет в международен проект, озаглавен „DIVERSASIA - Приемане на разнообразието в АЗИЯ чрез усвояване на приобщаващи отворени практики“.
Партньори в проекта са: Университет Нотингам Трент, Великобритания; Технологичен Институт Bhubaneswar, Индия; Технологичен институт Vellore, Индия; Университет Trust-Vit, Индия; Университет по Инженерство и Технологии, Бангладеш; Университет Jahangirnagar, Бангладеш; Университет Гази, Турция; Латвийски университет; SoftQNR, Сърбия; Пловдивски университет “Паисий Хилендарски”, България; Национална Асоциация на Работещите с Хора с Увреждания, България; PhoenixKM BVBA, Белгия.
Основната цел на проекта е да осигури възможности и ресурси на институциите за висше образование в Индия и Бангладеш за включване студенти с обучителни затруднения и/или увреждания и осигуряване на равен достъп до висше образование и цифрови учебни материали (OERs _ Open Education Resources и MOOCs – Massive Open Online Courses).
Последна промяна: 2022-11-02 11:45:43