Ползотворна работна среща между ръководството на ПУ и на Община Царево

Ректорът на Пловдивския университет проф. д-р Румен Младенов и зам.-ректорът по научна дейност проф. д-р Теменужка Йовчева проведоха работна среща с ръководството на Община Царево в лицето на кмета Марин Киров и зам.- кмета Денис Диханов.
Заедно обсъдиха подписването на меморандум между университата и общината, като бе поставена обща цел - облагородяване и развитие на материалната база на Пловдивския университет.
Предвижда се инвестиция в учебния център за летни практики, включително трайно присъствие в града освен на студенти на Биологическия факултет и на студенти от катедра "Теория и методика на физическото възпитание и спорт" на Педагогическия факултет. Спортистите на университета ще има възможност да използват материалната база на общината, новоизграждащата се спортна зала и градския стадион.

Последна промяна: 2024-02-09 18:26:24