Пловдивският университет посрещна Еразъм-студенти от пет държави

На 17.02.2021 г. в Пловдивския университет се проведе опознавателна среща с чуждестранните студенти по програма „Еразъм+“ за летния семестър на 2020/2021 академична година.

Въпреки ограниченията от пандемията COVID-19 представителите на отдел „Меджународно сътрудничество“ лично поздравиха младите хора за смелостта им, като ги увериха, че са направили правилния избор за своята „Еразъм+“ мобилност.

На срещата присъстваха някои от Еразъм-координаторите по факултети, както и студенти доброволци, отговарящи за безпроблемния и вълнуващ престой на чуждестранните си колеги.

Новозаписаните студенти пристигат от Испания, Франция, Латвия, Полша и Турция и ще се обучават в различни специалности от Филологическия факултет, Педагогическия факултет, Философско-историческия факултет и Факултета по икономически и социални науки.

По време на срещата студентите бяха запознати с историята на Пловдив и структурата на Пловдивския университет. Те получиха и подаръчни комплекти с рекламни материали и указания.

Последна промяна: 2021-02-18 11:47:34